araç değerleme hizmeti

“Yeni Nesil Otomotiv Asistanı” sloganıyla yola çıkan Otocost uygulaması ATL TEKNOLOJİ LTD. ŞTİ. bünyesinde faaliyetine başlamıştır. Otocost uygulamasının temel amacı araç alım satımı yapan insanların tek çatı altında bir çok hizmetten ücretsiz bir şekilde faydalanmasıdır. Bu amaç neticesinde insanların firma firma gezip, site site dolaşmasında kaybedecekleri vakti önlemektir.

otocost.com olarak en öncelikli değerlerimiz olan şeffaflık, dürüstlük ve yenilikçilik ilkeleriyle aracınızın alım satımı ve diğer araç işlemleri konusunda ilk adres olmak, araç değerleme ve alım-satım işlemleri konusunda tüm ezberleri değiştirmek için faaliyete başladık.

Otocost çalışma mantığı Türkiye’nin önde gelen ikinci el ilan ve ihale siteleri, ikinci el araç satışları, Türkiye Sigortalar Birliği’nin yayınladığı kasko verileri, sıfır kilometre araç bilgileri, otomobil portalleri günlük olarak takip edilip uzman görüşleriyle değerlendirilip yapay zekâ uygulamalarından faydalanılarak kullanıcıya doğru ve gerçek verilere dayalı servisler sağlanmaktadır.

Kurumsal olarak yapmak istediğiniz iş birlikleri, görüşleriniz ve servislerimiz hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye şartlarında otomotiv piyasasının çok hareketli olması sebebiyle, araç alım satımlarında insanların gerçek araç değerini bilerek bu minvalde alış-satış işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak için araç değerleme hizmetini, satın alacakları aracın geçmişini sorgulamak, hasar kayıtlarına ulaşmak ve muayene bilgisini sorgulamak için km sorgulama ve tramer sorgulama hizmetlerini, piyasa değerini ve hasar kayıtlarını öğrendikten sonra ise satın aldıkları/alacakları bu aracın yıllık motorlu taşıtlar vergi miktarını hesaplama ekranını tek bir uygulamaya entegre ederek zamandan tasarruf etmelerini amaçlıyoruz. 

Bu hizmetlerin yanı sıra Otocost, araç alım-satım sonrası aracını takasa vermek isteyenleri de unutmayarak, takas hesaplama, aracını kişi bazlı değil de firmalara satıp hızlıca nakite çevirmek isteyenlere Otocost PRO (Araç fiyatlama) hizmetini, sıfır araç almak isteyenlerin firma firma gezmemeleri için diledikleri aracın marka, model ve renk seçeneğine göre sıfır fiyatlarını, alım-satım için ekspertiz yapmaları adına bulundukları konum neticesinde en uygun ekspertiz firmasından online randevu hizmetini de uygulama içine entegre etmiştir.

Diğer yandan Otocost, otomotiv sektöründe araç sahipleri için yeni bir soluk getirerek benzersiz hizmetleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu hizmetler, Otocost üzerinden hızlı kasko değeri hesaplama, sigorta teklifi alma, taşıt kredisi sorgulama ve teklif alma, acil yol yardım hizmeti, mtv borç sorgulama, özel plaka başvurusu, ihlalli geçiş sorgulama, araç kiralama, otomotiv tutkunları için güncel otomotiv haberleri, en güncel yakıt pompa fiyatları ve trafik cezası sorgulama gibi diğer hizmetler ile benzersiz bir deneyim sunmaktadır.