Araç Sigorta Teklifi Nasıl Alınır

Araç sigorta teklifi nasıl alınır ve en önemlisi de en uygun araç sigorta teklifi nasıl alınır konusu, araç sahiplerinin her yıl üzerinde durduğu bir konudur. Araç sahiplerinin her yıl zorunlu olarak yapmış olduğu trafik sigortası, bu alanda hizmet veren aracı sigorta firmaları tarafından yapılır. Bu yapılırken de araç sahiplerinin belirli bir ücret ödemesi gerekir. Bu ücretin en az olması da doğal olarak araç sahiplerinin en çok istediği şeylerden biridir. Bu amaçla da sigorta yaptırmadan önce birkaç firmadan sigorta teklifi alması gerekecektir.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası 2917 sayılı Karayolları trafik Kanununca belirlenen ve kaza durumlarında kazaya karışan araçların zararlarının karşılanmasında etkili olan bir uygulamadır. Her araç için her yıl yenilenmesi gereken, zorunlu bir sigortadır. Kazaya karışan araçların, mağdur olmaması ve sorun yaşamaması için var olan bu uygulama ile kazaya karışan araçlardan mağdur olan tarafın zararı karşılanmaktadır. Bu sigorta sadece Türkiye’de bulunan araçlar için geçerlidir. Araçları ile yurtdışına çıkan araç sahipleri için olası bir kazada geçerli değildir.

Neden Araç Sigorta Teklifi Alınır?

Araç sigorta teklifleri her yıl araç sürücüleri tarafından mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Bu işlemle birlikte zorunlu olan araç sigortasının en uygun fiyatlarla yapılması sağlanmaktadır. Bundan kaynaklı olarak da birçok kişi için araç sigorta teklifi alınması son derece önemli ve gereklidir. Bu işlem sayesinde, aracınız için aslında en uygun ve avantajlı fiyat teklifini bulma şansı yakalayabilirsiniz. Son derece etkili ve faydalı olan bu işlem sayesinde pek çok araç sahibi için en iyi teklifle araçlarının sigortasını yaptırma olanağı oluşmaktadır.

Araç Sigorta Teklifi Nasıl Alınır
Araç Sigorta Teklifi Nasıl Alınır

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası nasıl yapılır konusu üzerinde de mutlaka durulması gerekir. Sizlere uygun bir sigorta teklifi verecek ve güvenilir olan bir firma bulduğunuzda trafik sigortanızı yaptırma aşamasına geçmeniz gerekir. Baştan itibaren, trafik sigortası yaptırmak için yapılması gerekenler:

  • Zorunlu trafik sigortasının yapım aşamasında, ilk olarak yapılması gereken teklif almaktır.
  • Teklif hazırlanma sürecinde, trafik sigortası prim hesaplaması yapılmaktadır. Hesaplamalar sırasında birçok unsur göz önünde bulundurulur. Aracın yaşı, marka ve modeli, araç sahibinin yaşı, kayıtlı olduğu il ve hasar durumlarına bakılması gerekir.
  • İstenen bilgilerin gerekli yerlere doldurulması sonrasında, araç için özel olarak fiyat teklifi alınmaktadır.
  • Sigorta teklifi alırken ayrıca araca ait borç bilgileri ve hasar kayıtları da yapılabilir.
  • Sigorta teklifi alma sürecinde, aracı bir siteden destek alıyorsanız gerekli bilgileri girdiğinizde karşınıza birkaç farklı sigorta şirketinin teklifi çıkabilir. Çıkan listede hem sigorta fiyatı hem de koşulları yer alır.
  • Sizlere en uygun teklifi veren şirketi seçtikten sonra gerekli bilgileri girebilir ve ödeme sayfasına doğru gidebilirsiniz.
  • Ödeme sayfasında sizlerden istenen ödeme bilgileri girdikten sonra tek tıkla zorunlu araç sigortasını yaptırabilirsiniz.
  • Yapılan ödeme işlemi sonrasında sizlere poliçeniz e-posta yoluyla gönderilecektir. Böylece poliçeniz, elektronik ortamda saklanabilecek ve olası bir sorunda da sizlere kanıt olacaktır.
  • Poliçenin süresi dolduktan sonra aynı işlem adımları ile kolayca sigortanızı yenileyebilirsiniz.

En Uygun Araç Sigorta Teklifi

En uygun araç sigorta teklifi için sizler de aracınızın bilgilerini girer ve farklı pek çok sigorta şirketinin teklifini öğrenebilirsiniz. Araç sigorta teklifi almak ve bunlardan yararlanmak için mutlaka güvenilir ve kapsamlı bir şekilde birçok farklı şirketten teklif alabilecek siteleri bulmanız gerekir. Sonrasında ise burada sıralanan teklifleri tek tek inceleyebilir ve sizlere en uygun olanı kolayca tercih edebilirsiniz.

Otocost uygulamamız ile kasko değeri sorgulama, mtv bilgisi sorgulama , kilometre sorgulama, tramer kaydı sorgulama ve alacağınız veya satacağınız araç için online ekspertiz randevusu alabilirsiniz. Otocost uygulamamızı Google Play veya Apple App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir