ekspertiz bulma

Ekspertiz bulma hem aracınız satmak hem de ikinci el bir araç satın almak isteyen kişileri yakından ilgilendirir. Yeni bir araç alınmak istendiğinde özellikle kişiler bu araçların özelliklerini ve daha da önemlisi herhangi bir sorunu olup olmadığını incelemek ve bilmek ister. Bir aracın özellikleri, hasarı ve genel durumu da ekspertiz olarak ifade edilen hizmetle birlikte ortaya çıkmaktadır.

Ekspertiz Hizmeti Nedir?

Ekspertiz hizmeti bir aracın özel kontrollerden geçirilerek, aracın özelliklerinin çıkarıldığı ve raporlandığı bir hizmettir. Araç gerekli kontrollerden geçirildikten sonra herhangi bir değişeni, boyası ya da almış olduğu darbe varsa, bunlar yapılan ekspertiz işlemi ile birlikte ortaya çıkarılır. Hem yeni araç almak isteyen hem de aracını satmak isteyen kişiler için bu hizmetten yararlanmak son derece önemlidir. Sonuç olarak araba almak isteyen kişiler temiz ve sorunsuz bir araç almak isterken, arabasını satmak isteyen kişiler de araçlarının temiz olduğunu göstermek istemektedir.

Ekspertiz Hizmeti Almanın Avantajları

Ekspertiz firmaları ile görüşmek ve gerekli durumlarda onlardan hizmet almak son derece avantajlıdır. Bu alanda alınacak olan hizmetlerin her şeyden önce sağlayacağı son derece önemli avantajlar olduğu unutulmamalıdır. Alanında uzman ve güvenilir ekspertiz firmaları ile çalıştığınızda elde edeceğiniz avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle aracınızın satışını yapacaksanız ve yüksek değerden satılmasını istiyorsanız, alacağınız ekspertiz raporu ile birlikte alıcıları etkileyebilirsiniz.
  • Ekspertiz raporu olan ve genel olarak durumu bilinen araçlara daha fazla ilgi gösterilmektedir. Özellikle bu araçların satışı çok daha hızlı bir biçimde gerçekleşmektedir.
  • Sadece araba satmak isteyenler için değil aynı zamanda almak isteyenler için de ekspertiz raporu son derece önemlidir. Almak istedikleri aracın gerçek değerini fark etmelerini sağlar.
  • Ekspertiz raporu içinde, bir aracın hasar durumu, darbe aldığı yerler, değişenleri gibi bilgiler bulunur. Temiz ve sorunsuz bir araç almak isteyen kişilerin de mutlaka bu rapora ihtiyacı vardır.
  • Ekspertiz hizmeti ile birlikte genel olarak araç alım ve satım işlemlerinde daha karlı ve sizler için sakıncası olmayan alışverişler yapabilirsiniz.
ekspertiz bulma
ekspertiz bulma

Ekspertiz Bulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekspertiz bulmak ve bu alanda hizmet almak istediğinizde, araç alma ve satma konusunda çok önemli faydalar sağlarsınız. Tabi bunun için iyi bir ekspertiz bulmanız gerekir. Sonuç olarak iyi bir ekspertiz bulmazsanız aldığınız hizmetin bir anlamı da kalmayacaktır. İyi bir ekspertiz firması bulmak için dikkat etmeniz gereken ise şöyledir:

  • Öncelikle güvenilir bir ekspertiz bulmanız gerekir. Sizleri yanıltacak sonuçlar veren raporlar hazırlanabilir.
  • Aracın ekspertiz çalışması yapılırken tecrübeli ve uzman olması gerekir.
  • Bu raporun hazırlanma sürecinde gerekli olan ekipmanlara sahip olunması da yine son derece önemlidir.

Ekspertiz Hizmeti Nasıl Alınır?

Ekspertiz hizmeti almak istediğinizde, öncelikle firmayı bulmanız gerekir. Size iyi hizmet vereceğine inandığınız, güvenilir bir firma bulduğunuzda sorun zaten olmayacaktır. Bu alanda güvenilir ve profesyonel olarak çalışan bir firma bulmak çok önemlidir. Bu kişileri bulduğunuzda, hizmet almak için iletişime geçebilirsiniz. Sizleri yönlendirmeleri doğrultusunda da aracın incelenmesi için onların tesisini ziyaret etmeniz gerekir. Araçların ekspertiz raporu genel olarak bir tesis içinde yapılan incelemeler sonucunda çıkarılmaktadır.

Ekspertiz Hizmeti Ücretleri

Ekspertiz hizmet ücretleri genel olarak hizmet aldığınız firmanın fiyat politikasına göre değişir. Buna ek olarak araçlarda hem detaylı hem de daha yüzeysel olarak hazırlanan ekspertiz raporu vardır. Aracın daha detaylı bir biçimde kontrol edilmesi isteniyorsa biraz daha yüksek ücretli olan detaylı araştırma yapılır. Basit şeylerin incelendiği, daha uygun fiyatlı çalışmalar da vardır.

Otocost uygulamamız ile kasko değeri sorgulama, mtv bilgisi sorgulama , kilometre sorgulama, tramer kaydı sorgulama ve alacağınız veya satacağınız araç için online ekspertiz randevusu alabilirsiniz. Otocost uygulamamızı Google Play veya Apple App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir