Ücretsiz Hasar kaydı sorgulama

Hasar kaydı sorgulama araç sahipleri için son derece önemli ve gerekli olduğu için, birçok kişi özellikle ikinci el bir araç satın almak istediklerinde bu işleme başvurur. Araç sahipleri için hasar kaydı sorgulama işlemi ne kadar önemli ise, bu süreçte o kadar çok dikkat edilmesi gereken unsur vardır. Her şeyden önce araç sahipleri için hasar kayıt sorgulama işlemi güvenilir yerlerden yapılmalıdır. Aksi durumda yani güvenilir ve doğru kaynaklardan sorgulama yapılmadığında, yanıltıcı sonuçlarla karşılaşmak mümkün olacaktır.

Hasar Kaydı Sorgusu Neden Yapılır?

Hasar kaydı sorgusu genel olarak yeni bir araba alınmak istendiğinde, değerinin anlaşılması ve arızalı bir araba alınmaması için yapılır. Araçlarda var olan arızaların tespit edilmesi bir yana daha öncesinde aracın ne kadar hasar aldığı anlaşılır. Bu sayede de bir aracın alınıp alınmaması gerektiğine karar verilebilir. Araçlarda çok ciddi hasarlar meydana gelmesi, doğal olarak önemli bir sorundur. Bu sorun yaşandığında, aracın değerinin düşmesi bir yana ayrıca performansında da çok ciddi düşüşler yaşanır. Özellikle alınan hasar sonucunda ciddi parçalar darbe aldıysa, araç için sürekli masraf yapmanız gerekebilecektir.

Hasar kaydı sorgusu sonucunda, aracın aslında ne kadar düzgün kullanıldığını da anlamanız mümkün olur. Bir araç ne kadar çok hasar aldıysa ve ne kadar çok parçası değiştiyse, o kadar performansı ve değeri düşecektir.

Araba Hasar Kaydı Sorgulama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba hasar kaydı sorgulama yapılmak istendiğinde, doğru ve güvenilir sonuçlara ulaşılabilmesi için bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bir noktada önemli olan hasar kaydı sorgulaması yapmak değil, doğru ve güvenilir sonuçların elde edildiği hasar kaydı sorgulaması yapmaktır. Bu yüzden de hasar kayıt sorgulama işlemlerinde, mutlaka aşağıdaki belirttiğimiz noktalara dikkat edilmesi gerekir:

  • Öncelikli olarak bu sorgulama işlemini mutlaka güvenilir kaynaklardan yapmanız gerekir. SMS, E-devler, TÜVTÜRK ve aracı siteler bu amaçla tercih edilir.
  • Eğer tek bir sorgulama sonucu sizleri tatmin etmediyse farklı yolları birlikte deneyerek tam sonuçtan emin olabilirsiniz.
  • Hasar kayıt sorgulama işlemlerinde yasal olarak sizleri zora sokacak işlemlerden uzak durmanız gerekir.
  • Ne kadar güvenilir firmalardan destek alırsanız, elde ettiğiniz sonuçlar da o kadar iyi olacaktır. Sizleri satıcıların yönlendirdiği yerlerden değil de daha bağımsız yerlerden bu sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Araç hasar kaydı sorgulama işlemlerinin yapılması için tercih edilebilecek birkaç farklı yol vardır. Hangi yolu veya yöntemi tercih ederseniz edin, mutlaka aracın bilgilerini bilmeniz gerekir. Aracın plakası, şase numarası, ruhsat bilgileri vesaire gerekebilir. Bu bilgileri kullanarak, daha önce karışmış olduğu kazaları ve almış olduğu hasarları tespit edebilirsiniz. Bu sorgulama işlemlerinde hasar kaydının yanı sıra parça değişimi ya da km sorgulaması gibi işlemler de yapılmaktadır. Sizlerden istenen bilgileri girdikten sonra, istediğiniz gibi araç hasar kaydının sorgulamasını başarılı bir biçimde yapabilirsiniz.

Hasar Kaydı Sorgulama Sitesi

Araçlardaki hasar kayıtlarının sorgulanması için günümüzde hizmet veren pek çok site vardır. Bu siteler aslında bu alanda hizmet veren aracı firmaların sitesidir. Sizlere araçlara ilişkin olarak başta hasar kaydı sorgulaması olmak üzere pek çok konuda destek verir. Hasar kaydı sorgulama sitesi seçmek istediğinizde, bu sitelerin aynı zamanda araçların bilgilerinin öğrenilmesinde hizmet veren firmalar olmasına özen gösterebilirsiniz. Böylece aslında bu alanda hizmet veren bir firmadan destek almış olursunuz. Böylece gelişigüzel sadece sorgulama yapabileceğiniz sitelerden çok daha iyi ve güvenilir bir hizmet alabilirsiniz.

Otocost’u Nasıl İndirebilirim?

Otocost uygulamamız ile kasko değeri sorgulama, mtv bilgisi sorgulama , kilometre sorgulama, tramer kaydı sorgulama ve alacağınız veya satacağınız araç için online ekspertiz randevusu alabilirsiniz. Otocost uygulamamızı Google Play veya Apple App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

1 Comment

  1. By
    Şubat 8, 2023

    […] satın almak isteyen bir kişi veya arabayı kiralamak isteyen bir kişi tarafından yapılabilir. Hasar kaydı, araba hakkındaki verilerin bir veritabanında saklandığı ve aracın belirli bir tarihteki […]

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir