SUV ve Sedan: Sizin İçin Doğru Arabayı Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Kasko değeri hesaplama nedir ve araç sahipleri bu işlemi ne zaman yapmalı konusu çok merak edilen konuların başında gelir. Kasko bilindiği üzere araçların maddi ve manevi olarak güvence altına alınmasını sağlayan bir sigorta poliçesidir. Araçların herhangi bir kazaya karışması, çalışması ya da farklı şekillerde zarar görmesi halinde oluşan zarar kasko şirketi tarafından karşılanır. Bu karşılama işleminde de poliçe de yer alan teminat miktarı dikkate alınır. Kasko poliçesindeki teminat miktarının belirlenmesi için de kasko değeri hesaplama işlemi yapılır.

Kasko Nedir?

Kasko araçlarda poliçede belirtilen teminat oranınca maddi ve manevi güvence sağlayan bir poliçe türüdür. Aracın çalışması, kazaya karışması veya doğal afetle karşı karşıya kalması halinde oluşacak zararın temin edilmesi için gereklidir. Temel sorunların yanında ayrıca aracın anahtarının kaybolması veya özel eşyaların teminatı gibi eklemeler de yapılabilir.

Kasko araçlar için her yıl yapılması gereken sigorta ile sıklıkla karıştırılır. Bu yüzden de kaskonun da zorunlu olduğu düşünülür. Ancak kasko devlet tarafından yapılması zorunlu olan araç sigortası gibi zorunlu değildir. Ancak olası bir kaza ya da maddi ve manevi zararda, işinize çok yarayacak bir poliçedir. Bu yüzden de yapılmasında fayda vardır.

Kasko Değeri Hesaplama
Kasko Değeri Hesaplama

Kasko Değeri Hesaplama Nedir?

Kasko değeri hesaplama bir aracın kasko bedelinin belirlenmesi için yapılan çalışmalar ve değerlendirmelerdir. Kasko yapılması gereken durumlarda, aracın kasko değeri belirlenir ve buna göre de kasko yapılır. Belirli kriterler doğrultusunda hesaplanan kasko değeri hem kasko yapılırken ödeyeceğiniz bedel hem de olası bir durumda alacağınız bedelin belirlenmesinde son derece etkilidir. Bir aracın kasko değerinin bulunması ve sonrasında da kasko firmaları ile birlikte o aracın kaskosunun yapılması son derece önemlidir.

Araçların kasko değerlerinin bulunması gereken durumlarda, birçok önemli detaya bakılır. Aracın genel olarak yaşı, modeli ve markası önemli bir etkendir. Sonuç olarak her markanın parça fiyatı ve olası bir tamir durumunda ne kadar masraf gitmesi gerektiği değişiklik gösterir. Bunlar dikkate alınarak da bir aracın kasko değeri bulunmaktadır.

Kasko Değer Hesaplama Neden Yapılır?

Kasko değer hesaplama işlemleri, araçlara kasko yapılmak istendiğinde, başvurulan bir hizmettir. Bu hizmetle birlikte aracın kasko değeri bulunur ve sonrasında da bulunan değer üzerinden aracın kaskosu yapılabilir. Bu rakam, yapılan kasko ile birlikte aslında olası bir sorunda kasko firmasının sizlere ödeyeceği ücreti belirler. Bu yüzden de aracınızın gerçek değerinin bulunması çok önemlidir. Kaza, çalıntı, doğal afet ya da özel olarak kasko yaptırdığınız yerler için sizlere ödeme yapılır. Böylece maddi ve manevi arızalarda aracınızın güvende olduğunu bilebilirsiniz. Çünkü kasko tüm zararınızı karşılayacak ve sizlerin bu süreçten hiçbir şekilde zararlı çıkmamanızı, yapılan kasko ile sağlayacaktır.

Kasko Değeri Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Kasko değeri hesaplaması yapılırken; aracın markasına, modeline, yaşına ve bu aracın ortalama piyasa değerine bakılır. Aracın değerinin belirlenmesi ile kasko değerinin belirlenmesi arasında benzerlikler vardır. Kasko değeri hesaplandığında aynı zamanda Motorlu Taşıtlar Vergisi de belirlenir. Bu bakımdan da doğru bir değerlendirme yapılması şarttır. Kasko değerinin hesaplanma sürecinde, bu alanda sizlere hizmet verecek olan kişilerle çalışma sağlayabilirsiniz.

Kasko değeri hesaplama hizmeti ile birlikte araçların kasko değerleri de çok rahat bir biçimde hesaplanır. Bu konuda alacağınız profesyonel destekler sayesinde, sizler de aracınızın kasko değerinin en doğru ve isabetli şekilde hesaplanmasını sağlayabilirsiniz. Sizlere bu alanda kaliteli ve güvenilir hizmetler sunan firmaları tercih etmeniz önemli olacaktır.

Otocost uygulamamız ile kasko değeri sorgulama, mtv bilgisi sorgulama , kilometre sorgulama, tramer kaydı sorgulama ve alacağınız veya satacağınız araç için online ekspertiz randevusu alabilirsiniz. Otocost uygulamamızı Google Play veya Apple App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir