Otocost Kullanım Koşulları

GİRİŞ

Araç değerleme, geçmiş değerlemeleri inceleme, kilometre sorgulama ve Tramer sorgulama ürün, servis ve hizmetleri sunma amacıyla faaliyet gösteren bir platform olan Otocost’u kullandığınız için teşekkürler!

İşbu Kullanım Koşulları’nı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Otocost’u kullanabilmeniz için Kullanım Koşulları’nı kabul etmeniz gerekir. Metin içeriğinde kabul etmediğiniz hususlar olursa Otocost’u kullanmamanız gerekmektedir. Otocost’a kayıt olarak bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

Otocost, İçerenköy Mah. Bahçelerarası Sk. No:43 Kat :3/A Ataşehir – İstanbul adresinde mukim ATL Teknoloji Limited Şirketi  (“Otocost” ya da “biz”) tarafından işletilmekte ve hizmetler sunulmaktadır. İşbu Otocost Kullanım Koşulları, Otocost’un hizmet verdiği web sitesi ve/ veya mobil uygulama kullanımına ilişkin temel bilgileri ve bazı kuralları içermektedir.

İşbu Kullanım Koşulları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla Otocost tarafından herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir ve bu değişiklikler değiştirilmiş metnin Platform’a konulmasıyla derhal geçerlilik kazanır. Bu değişikliklerden haberdar olmak amacıyla periyodik olarak sözleşmeyi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Otocost gerekli gördüğü değişiklikleri ayrıca ilan edecektir. Platform’u kullanmaya devam etmeniz değiştirilmiş Kullanım Koşulları’nı kesin olarak kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

İşbu Kullanım Koşulları ayrıca, Otocost hizmetlerinden yararlanacak olan Kullanıcılar’la ve iş ortaklarıyla yapılmış ve/veya yapılacak olan her türlü sözleşmenin de ayrılmaz bir parçasıdır.

GENEL HÜKÜMLER

Otocost, sunmuş olduğu ürün ve hizmetleri ayrıca ücretlendirme; komisyon, reklam, sponsorluk gibi kalemler üzerinden gelir elde etme hakkını, ürün ve hizmetleri kısmen veya tamamen ücretli sunma hakkını, bunlar üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

Otocost’u kullanabilmek için en az 18 yaşında olmanız ya da tabi olduğunuz mevzuat gereği reşit olma şartlarını karşılıyor olmanız gerekir.

Platform üzerinden sunacağımız içerikler zamana ve bulunduğunuz konuma göre değişebilir. Otocost, site üzerinde sunulan hizmet ve servislerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcılar bu değişiklikler veya iptallerden dolayı uğrayacakları doğrudan ve/veya dolaylı zararlar için her ne nam altında olursa olsun Otocost’dan tazminat talep edemeyeceklerini kabul ve beyan ederler. 

Otocost, mevcut hizmetlerini teknik bakım, güncellemeler, iyileştirmeler, elde olmayan internet kesintileri ve sair gereklilikler için makul bir süre için durdurma hakkına sahiptir.

Otocost üzerinde bir hesap açıp üye olmanız halinde, kullanıcı adı, şifre ve ödeme bilgilerinizi gizli tutmanız ve herhangi bir üçüncü kişi ile paylaşmamanız gerekmektedir. Sizden başka birinin bu bilgilere sahip olduğunu düşünmeniz ya da bundan şüphelenmeniz durumunda, bizi derhal bilgilendiriniz. Aboneliğinizi başkalarıyla paylaşmanız ya da kullanımına izin vermenizin tespiti halinde aboneliğiniz Otocost tarafından sona erdirilebilir.

Otocost üzerinden üçüncü taraf internet sitelerine yönlendiren bağlantılar, sadece sizlere kolaylık sağlamak amacıyla veya diğer kullanıcılarla iletişim kurulurken sunulmaktadır. Bu bağlantıları kullanırsanız Platform’dan ayrılırsınız. Otocost, bu internet sitelerini kontrol etmemekte olup bu internet sitelerinden, bu internet sitelerinin içeriklerinden sorumlu değildir. Otocost, herhangi bir şekilde bu internet sitelerini veya bu internet sitelerinde bulunan içerikleri desteklememekte ve temsil etmemektedir. Üçüncü taraf internet sitelerine erişim sağlanması tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Yine üçüncü kişilerin verdikleri web sitelerinin doğruluğu ve güvenilirliği tarafımızca onaylanmamaktadır.

Otocost, kişisel bilgilerinizi sadece belirli hizmetleri yerine getirmek, Platform’da Kullanıcılar’ın isteklerine göre içerik ile reklam sağlamak ve yeni hizmetlerden haberdar etmek için saklar.  Kullanıcılar, Platform’daki kişisel bilgilerini değiştirme şansına sahiptirler. Bu bilgiler sadece kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir.

Kullanıcılar’ın hizmet kullanımı esnasında doğru ve güncel olmayan bilgi vermesi halinde ya da bilgilerin doğru ve güncelliğinden şüphe edildiğinde, Otocost’un hizmetleri durdurma ya da sonlandırma hakkı saklıdır. Platform’a kayıt olurken ve diğer zamanlarda verdiğiniz veya vereceğiniz tüm bilgiler gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru ve güncel kalmaları için gerektiğinde güncellemeniz gerekmektedir.

Otocost; dilediği zaman sayılanlarla sınırlı olmaksızın hile, kuralların kötüye kullanılması veya ihlali şüphesinin bulunduğu vb. hallerde, sebep bildirmek zorunda olmaksızın derhal Kullanıcı’nın varsa üyeliğinin sona erdirilmesi durumunda bağlayıcı ve kesin kararı verecek tek yetkili mercidir.

Kullanıcı olarak gerçekleştirdiğiniz her türlü eylemin sorumluluğu size aittir. Platformdaki haklarınızı satmayacağınızı, aktarmayacağınızı, devretmeyeceğinizi, kullanılmasına izin vermeyeceğinizi, ticaret mevkiine koymayacağınızı kabul edersiniz. Otocost kendiniz harici herhangi biri adına hesap oluşturmanıza izin vermemektedir. Diğer Kullanıcılar’ın giriş bilgilerini istemeyeceğinizi, toplamayacağınızı ve kullanmayacağınızı kabul edersiniz.

İşbu Kullanım Koşulları’ndaki tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amacı taşımakta olup herhangi bir konuda tavsiye niteliğinde değildir. Platform üzerinde yer alan bilgilere güvenerek yapacağınız herhangi bir işlemin sorumluluğu tamamen size aittir. Platform üzerinden alınan değerleme ve diğer sonuç bilgilerinin kesin doğruluğu, hukuka uygunluğu garanti edilmemektedir, kar zarar gelir garantisi verilmez, sitedeki hizmetler sonucunda elde edeceğiniz bilgiler piyasa verilerinden derlenerek ve bunlara dayanılarak sunulmaktadır. Otocost bu yönde bir sorumluluk kabul etmez. Platform üzerinden sunulan kilometre sorgulama hizmeti ve tramer sorgu hizmeti Otocost’un işbirliği içinde olduğu firmalar üzerinden sağlanmakta olup, bu firmaların sağladığı sonuç bilgilerinin doğruluğundan, kesinliğinden, güncelliğinden Otocost sorumlu değildir. Bu sorgular öncesinde sisteme girdiği bilgilerin doğruluğundan veya tam olmasından kullanıcı sorumludur.

Platform’u veya herhangi bir fonksiyonunu kullanırken üçüncü şahısların haklarını hiçbir şekilde ihlal etmemekle yükümlüsünüz. Otocost, bu gibi ihlallerle ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran size aittir.

Platform’u kullanmanız için gerekli cihaz ve internet erişimi ve bundan kaynaklanabilecek ücret ve sorumluluklar tarafınıza aittir. İnternet bağlantınızdan kaynaklı olarak Platform’a erişememeniz veya tam kapsamıyla yararlanamamanız durumunda Otocost’un herhangi bir sorumluluğu doğmayacaktır.

Kullanıcı, Platform’u kullanırken tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacıyla herhangi bir girişimde bulunmayacağını herhangi bir bilgisayar şebekesinin güvenliğini ihlal etmeyeceğini, güvenlik şifreleme kodlarını kırmayacağını, spam mail, hesap veya zararlı yazılım girişiminde bulunmayacağını, işleyişi engelleyen, yavaşlatan, zarar veren davranış ve işlemlerde bulunmayacağını aksi halde Otocost ve  üçüncü Kişilerin zararlarından sorumlu olacağını ve Otocost’un yasal işlem başlatma hakkının saklı olduğunu kabul eder. 

ABONELİK, ÖDEME VE İPTAL PROSEDÜRÜ

Otocost hizmetlerinden ücretli olanlarından faydalanabilmeniz için, tercih ettiğiniz ürün /hizmetin türüne bağlı olarak belirlenen ücreti ödemeniz gerekir. Bu ödeme yükümlülüğünü yerine getirmemeniz durumunda Otocost kullanımınız askıya alınabilir veya sonlandırılabilir.

Platform üzerinden ödeme yaptığınızda, Ödeme bilgileriniz (adı, soyadı, fatura adresi, TC kimlik numarası, vergi kimlik numarası, fatura ve dekont bilgileri) banka veya ödeme kuruluşu olan iş ortaklarımıza aktarılmaktadır. Bu bilgiler hizmet satış süreçlerinin ve faturalandırma sürecini yönetmek, muhasebe, satış sonrası süreçlerin yönetimi, denetim, kontrol gibi amaçlarla, sözleşmenin ifasıyla doğrudan ilgili olması kaydıyla bu verileriniz işbu sözleşmeye istinaden işlenecektir.

Ücretler, faturalandırma ve ödeme koşulları sağlanan hizmet türüne bağlı değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgiyi web sitesinde ve mobil uygulama içerisinde bulabilirsiniz.

Ücretli ürün ve servislerin ödemesi, satın almak istediğinizde bize sağladığınız ödeme yöntemi üzerinden size gösterilen ücretle tahsil edilir. Ücretlerin artması halinde sitede/uygulamada yeni fiyatlandırmaları bulabilirsiniz. Otocost’un ücretlerde değişiklik yapma hakkı saklıdır. 

Otocost tarafından sunulan hizmet, niteliği gereği elektronik ortamda anında ifa edilen ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi bir hizmet olduğundan içinde cayma hakkı kullanılamaz ve herhangi bir iade yapılmayacaktır.

SORUMSUZLUK BEYANI

Kullanıcılar, Platform yetkilileri, diğer kullanıcılar ve üçüncü kişilerle olan, Platform üzerinden kuracakları iletişimlerinde, hukuka, ahlaka aykırı ve suç unsuru içeren eylemlerinden kendilerinin sorumlu olduğunu, Otocost’un bu yönde bir kontrol yükümlülüğü veya tazminat sorumluluğu olmadığını, ancak bu konuda yaptırım uygulama hakkının saklı olduğunu kabul ederler.

HİZMETLER, İÇERİK VE SİTE, UYGULAMA; İSTER AÇIK İSTER ÖRTÜLÜ, HERHANGİ BİR SINIRLAMA VE TİCARETE ELVERİŞLİLİK GARANTİSİ OLMAYAN, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GİBİ YA DA HERHANGİ BİR İHLALİ ÖNLEYİCİ SINIRLAMA KOYMADAN, TAMAMEN “OLDUĞU GİBİ” İLKESİNE GÖRE SUNULMUŞTUR. OTOCOST, PLATFORM’DA YAYINLANAN İÇERİKLERİN VE İLANLARIN VE FİYAT BİLGİLERİNİN, HİZMETLERİN VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFLAR ARACILIĞI İLE SAĞLANAN İÇERİK VE HİZMETLERİN, BİLGİLERİN, DOĞRULUĞU, GÜVENİLİRLİĞİ VE HUKUKA UYGUNLUĞUNU GARANTİ ETMEZ, BU İÇERİKLERLE İLGİLİ SORUMLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.

FİKRİ VE SINAİ HAKLAR

Otocost’a ait site ve uygulamadaki ona ait her türlü içerik, kodlar, ticari marka, logo, alan adı ve diğer tüm unsurların fikri mülkiyet hakları Otocost’a  aittir. Kullanıcılar, Otocost’un telif hakkı sahibi olduğu unsurları yeniden satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez veya başkasının hizmetlere / servislere erişmesine veya kullanmasına izin veremez, çoğaltamaz, dağıtamaz, işleme eser haline getiremez. Aksi takdirde Kullanıcılar; Otocost’un uğrayacağı zararları tazmin etmekle yükümlüdür.

Kullanıcılar tarafından Platform’a eklenen herhangi bir yazılı ve görsel içeriğin hakları Kullanıcı’ya ait olmaya devam eder ve Otocost’a bu içeriklerle ilgili dünya çapında, devredilebilir, alt lisanslanabilir, telifsiz, barındırma, saklama, kullanma, kopyalama, görüntüleme, çoğaltma, uyarlama, düzenleme, yayınlama, değiştirme, yeniden biçimlendirme, dahil etme hakkı ve lisansı vermiş olurlar.

DİĞER HÜKÜMLER:

  1. Otocost’un [Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Aydınlatma Metni] ve [Çerez Politikası]’na Platform üzerinden ulaşabilirsiniz. Bahsedilen metinler, işbu Kullanım Koşulları’nın ayrılmaz bir parçasıdır.
  2. Otocost, gereken özeni gösterdiği halde, önleyemediği doğal afet, salgın hastalıklar, pandemi tedbirleri, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları gibi mücbir sebeplerle yükümlülüklerini ifa edemez veya gecikirse bundan sorumlu değildir ve tazminat yükümlülüğü doğmaz. Her türlü bilgi güvenliği önlemini almasına rağmen platforma yönelik bir saldırı da bu kapsamdadır.
  3. Otocost, işbu Kullanım Koşulları’ndan doğan hak ve yükümlülüklerini dilediği zaman devir ve temlik edebilir.
  4. İşbu Kullanım Koşulları’nın herhangi bir maddesi, hukuka aykırı veya geçersiz hale gelirse, bu durum kalanının geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemez.
  5. İşbu Kullanım Koşulları için Türk Hukuku uygulanır ve uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Çağlayan Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir