Ücretsiz Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ücretsiz hasar kaydı sorgulama işlemleri yapılmak istendiğinde araç sürücülerinin ilk olarak tercih ettiği yol, bunu ücretsiz olarak yapmaktır. Ücretsiz olarak hasar kaydı sorgulaması yapılabilecek yollar da vardır. Ancak bu her yol için doğru bir seçenek değildir. Bazı hasar kaydı sorgulama işlemleri için belirli bir ücret talep edilir. Bunların yapılması da aslında daha sağlam ve kesin sonuçları sizlere verir.

Hasar Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hasar kaydı sorgulama işlemi yapılmak istendiğinde tercih edilebilecek birkaç farklı yol vardır. SMS ile araç kaydı sorgulama seçeneği eskiden en çok tercih edilen yollardan biri olsa da günümüzde bu işlem yapılamamaktadır. O yüzden de araç sorgu işlemi yapmak isteyen araç sürücülerinin SMS yönteminden farklı seçenekleri tercih etmesi gerekir. Bu işlem için sizlere hizmet veren profesyonel firmalar vardır. Onlarla görüşme yaparak da aynı şekilde araç hasar kaydı sorgulaması yapabilirsiniz. Son derece etkili bir işlem olması nedeniyle bu yöntemin tercih edildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hasar Kaydı Sorgulama Hizmeti Neden Alınır?

Hasar kaydı sorgulama hizmeti bu konuda sorun yaşamak istemeyen ve çok pratik bir biçimde aracın hasarlarını öğrenmek isteyen araç sürücülerinin tercih ettiği bir yoldur. Araçlarda var olan hasarları öğrenmek bir aracın değerini değerlendirme sürecinde sizlere katkı sağlar. Bu yüzden de hasar bilgilerini mutlaka çok iyi bir biçimde bilmeniz gerekir. Hasar kayıt sorgulama işlemlerinde özellikle güvenilir yöntemlerin tercih edilmesi ve buna göre işlem yapılması gerekir. Eğer araçlarınız için güvenli hasar sorgulama yolları bulamazsanız, doğal olarak yapmış olduğunu işlemin bir önemi olmayacaktır. O yüzden de bu alanda sizlere profesyonel hizmet veren firmaları bulabilir ve hizmet alabilirsiniz.

Hasar Kaydı Sorgulama Firması

Hasar kaydı sorgulama firması olarak hizmet veren kişiler, araçlarda hasarın sorgulanması ve bilgilerin ortaya çıkarılması ile ilgili aracılık eder. bu firmalar kısa sürede bir aracın nasıl hasarlar aldığını, ne tür parçaların değiştiğini sizlere gösterir. Profesyonel hizmet veren firmalardan destek almanız sizlere sağlayacağı en önemli yarar ise doğal olarak sizlerin daha az emekle daha doğru ve net bilgilere erişmeniz olacaktır. Bu işlem için belirli bir ücret ödeyecek olsanız dahi güvenli sonuç elde edebileceğiniz için bu yine de sizlere yarar sağlayacaktır. İsterseniz tabi ücretsiz seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Ancak bunların yeterince güvenilir sonuçlar vereceğinden emin olamazsınız.

Ücretsiz Hasar kaydı sorgulama
Ücretsiz Hasar kaydı sorgulama7

Ücretsiz Hasar Kaydı Sorgulama

Ücretsiz hasar kaydı sorgulama işlemi yapmak istediğinizde tercih edebileceğiniz en iyi yollardan biri Türkiye Sigorta Birliği üzerinden bu işlemi yapmaktır. Bu yöntemle araç hasar kaydı sorgulama işlemi yapmak istediğinizde, takip etmeniz gereken işlem adımları aşağıdaki gibidir:

  • Türkiye Sigorta Birliği’nin “Hasar Kaydır Sorgulama” sayfasına erişin. Bu sayfaya aşağıdaki linkten ulaşmak için: https://www.tsb.org.tr/tr/hasar-kaydi-sorgulama/
  • Sorgulama yapmak için T.C. kimlik numarasını veya araç plakası bilgilerini girin.
  • Güvenlik kodunu girerek “Sorgula” butonuna tıklayın.
  • Hasar kaydı sorgulama sonucu, aracın daha önceki hasar kayıtlarını ve bu hasarların tarihlerini içerir.

Hasar Kaydı Sorgulama Ücretleri

Hasar kaydı sorgulama ücretleri sanıldığı gibi çok yüksek bir ücret değildir. Son derece makul bir ücret karşılığında aracınız için hasar kaydı sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Yapacağınız hasar kayıt sorgulama işlemlerinde sizlerden olabildiğince makul ücretler talep edilir. En uygun ve aynı zamanda güvenilir araç hasar kayıt sorgulama işlemi için Otocost.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Hasar kaydı sorgulama fiyatı ve aracınız için alabileceğiniz diğer hizmetler hakkında da aynı şekilde detaylı bilgi alabilir ve merak ettiğiniz soruların yanıtına ulaşabilirsiniz.

Otocost uygulamamız ile ikinci el araç değerleme hizmetinin yanı sıra, kilometre sorgulama, mtv sorgulama, tramer kaydı sorgulama ve alacağınız veya satacağınız araç için online ekspertiz randevusu alabilirsiniz. Otocost uygulamamızı Google Play veya Apple App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir