Araç KM Sorgulama

İkinci el araç alımlarında herkesin mutlaka araç geçmişini, araç km sorgulamasını yapması gerekmektedir. Araç km sorgulama araç geçmişini sorgulamada en önemli noktalardan bir tanesidir. Önemli olmasındaki en temel faktör aracın gerçek kilometresini öğrenmek, araç kilometresinin düşürülüp, düşürülmediğini sorgulamaktır.

Araç KM Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alacağınız ikinci el aracın km sorgulamasını yapmak birçok farklı platform üzerinden yapılmaktadır. Araç KM Sorgulama yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç husus vardır. Bu hususlar;

 • Aracın plaka numarası
 • Aracın şasi numarası

Elinizde yukarıdaki bilgilerden en az biri varsa, sorgulama yapacağınız aracın sadece kilometre bilgisi ile kalmayıp, muayene bilgilerine de erişebilirisiniz.

Araç KM Sorgulama

Araç KM Sorgulamayı Nereden ve Nasıl Yapacağım?

Km sorgulaması yaparken kullanabileceğiniz bazı platformlar mevcuttur. Bu platformlar;

 • PttAVM
 • TüvTürk
 • E-devlet
 • 5664 SMS
 • Otocost Araç Km Sorgulama

Alacağınız aracın km bilgisini yukarıdaki platformlar üzerinden öğrenebilirsiniz. Km sorgulaması yaparken ücret karşılığında bu sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Otocost uygulamasının diğer sorgulama platformlarından farkı; diğer platformlarda tek tek sorgulama yapıp her bir sorgulama için tekrar tekrar kart bilgisi veya ayrı ayrı ödeme yaparken, Otocost uygulamasına bakiye yüklemesi yaparak hızlı bir şekilde birden fazla aracın kilometre ve muayene bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

Araç KM Sorgulama

Otocost Diğer Özellikleri

Sadece araç km sorgulaması yapmanın dışında, firma firma veya site site gezip aracınız ile ilgili işlem yapmaktansa, Otocost sizlere araç değerleme, tramer kaydı sorgulama, mtv bilgisi sorgulama, sıfır araç fiyatları görüntüleme, takas hesaplama, araç fiyatlama ve aracınıza uygun teklif verme, sigorta teklifi, kredi teklifi, kasko değeri hesaplama, acil yol yardım gibi hizmetler ile çözümler üretmektedir. Yeni nesil otomotiv asistanı olarak kullanabileceğiniz uygulamamızı, Google Play veya App Store üzerinden ücretsiz olarak indirip aracınız ile ilgili tüm işlemleri tek yerden yönetebilirsiniz.

Otocost, araç değerleme ile aracınızın gerçek piyasa değerini, sıfır araç fiyatları ile tek bir yerden dilediğiniz aracın renklerine kadar sıfır fiyatlarını, sigorta teklifi ile aracınız için en iyi sigorta fiyatını, kredi teklifi ile size en uygun teklifleri, ekspertiz randevusu ile size en yakın ekspertiz firmalarını listeleyerek zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır.

1 Comment

 1. By
  Aralık 18, 2022

  […] araba kilometre bilgisi çeşitli yöntemlerle […]

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir