Birçok kişi aracını satmadan önce veya araç almadan önce ilgili aracın piyasa değerini öğrenmek ister. Bu noktada araç değerleme işlemi başlayıp, piyasa araştırması yapılır. Yapılacak olan araç değerleme işleminden sonra da satış fiyatına ilgili değerleme sonucu, çıkan tutar satış fiyatı olarak belirlenerek süreç tamamlanmış olur.

Otocost, bu tür ihtiyaçlar için ortaya çıkan bir uygulama olsa dahi, temel amacı sadece araç değerleme olmayıp aşağıdaki hizmetleri de vermektedir;

Otocost Araç Değerleme ve Diğer Hizmetler

Otocost “Yeni Nesil Otomotiv Asistanı” sloganıyla hizmet vermeye başladığı günden bu yana, tek bir hizmet vermekten ziyade bir çok hizmet kalemini özellikle ücretsiz* bir şekilde sunmayı hedefleyerek ortaya çıkmış bir projedir. Otocost’un temel amacı, araç alım satımlarında ihtiyaç duyacağınız tüm işlemleri tek çatı altında birleştirip, firma firma veya web site web site dolaşmanıza gerek kalmadan, vaktinizden tasarruf etmenizi sağlayıp sizlere ihtiyaçlarınız doğrultusunda hizmet vermektir.

* Km sorgulama ve tramer sorgulama hizmeti PTT ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi aracılığıyla sağlandığı için ilgili kurumların belirlemiş oldukları ücretler ile sorgulanabilmektedir.

Araç Değerleme
Araç Değerleme

Araç Değerleme

Araç değerleme, güncel araç piyasa koşullarındaki verileri kullanarak, her bir araç için belirli bir fiyat aralığı göstererek aracın ortalama piyasa değerini gösteren servistir. Otocost ile araç değerini öğrenmek istediğiniz aracın, gerçek bilgilerini girerek (marka, model, hasar miktarı, kilometre, değişen, boyalı gibi.) anında ve hızlı bir şekilde gerçek piyasa değerini öğrenebilirsiniz.

Km Sorgulama
Km Sorgulama

Km Sorgulama

Km sorgulama işlemi satın alacağınız araç hakkında resmi bilgiye sahip olmanızı sağlayan bir hizmettir ve PTT üzerinden sorgulanmaktadır. Bu bilgi oldukça önem arz eden bir hizmettir, bununla birlikte satın aldığınız veya alacağınız araç hakkında gerçek km bilgisine ulaşmanızı sağlamaktadır. Netice de kimse kilometresi ile oynanmış bir araç satın almak istemez, araç kilometresini değiştirmek suç teşkil etmektedir. 

Otocost bu noktada sizlere, km sorgulama işlemi yapmanıza olanak tanıyarak tüm işlemlerinizi tek çatı altında yönetmenizi sağlamaktadır.

Tramer Sorgulama
Tramer Sorgulama

Tramer Sorgulama

Tramer sorgulama işlemi de tıpkı km sorgulama gibi Otocost üzerinden hızlıca sorgulama yapabileceğiniz bir işlemdir ve verileri SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) üzerinden çekmektedir. Bu sorgulama türünde ise, aracın hasar geçmişi sorgulama, araç detay bilgisi sorgulama, araç değişen parça bilgisi sorgulama gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

MTV Sorgulama

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) trafikte olan tüm araçların vermesi gereken bir vergidir. Bu verginin hangi araç için ne kadar olduğu da araçların model yıllarına ve motor hacimlerine göre hesaplanmaktadır. MTV yıllık olarak verilen bir vergi türüdür. Otocost ile MTV Sorgulama yaparak hızlıca aracınıza ait ödenmesi gereken yıllık mtv miktarını öğrenebilirsiniz.

Kasko Değeri Sorgulama
Kasko Değeri Sorgulama

Kasko Değeri Hesaplama

Aracınızın kasko değeri; TSB’nin (Türkiye Sigortalar Birliği) farklı dönemlerde yayınladığı listeye göre marka, model, motor hacmi ve üretim yılı baz alınarak açıklanır. TSB kasko değer listesi genelde her ay güncellense de araçların piyasa fiyat dalgalanmasına, kur farkına göre birden fazla kez de güncellenebilir. Bu sebeple TSB Kasko Değer Listesindeki değerler sık sık değişebilir.

Sigorta şirketleri, araç sahiplerine en uygun kasko teklifini yaparken kasko değer listesini baz alır. Ayrıca sıfır ve ikinci el araçlar için farklı kaynaklar söz konusudur.

Sıfır Araç Kasko Değeri: Sıfır araçlar için kasko değeri imalatçı ve ithalatçı firmalardan alınan fiyat listeleri göz önünde bulundurulur. Bunların dışında bu firmaların galerileri, web siteleri incelenebilir.

2. El Araç Kasko Değeri: Araç ikinci el ise aracın kasko bedeli; çeşitli otomotiv firmalarının ikinci el araç satan grup bayi fiyatları, ikinci el alım-satım yapılan internet siteleri temel alınarak belirlenir.

Araç kasko değerini etkileyen başka faktörler de vardır. Bu faktörler:

 • Hasarsızlık durumu yani hasarsızlık indirimi
 • Sigorta şirketinin standartları, poliçenin türü ve sunulan teminatlar
 • Araca sonradan takılan aksesuar ve yedek parçalar

Aracının standart donanımları arasında yer alan jantlar, lastikler ve benzer parçalar kasko teminatları arasındadır. Ancak araca sonradan takılan yedek parçalar, aksesuarlar ve cihazlar kasko teminatlarına dahil değildir. Bu parçaların bedelleri sigorta şirketi ile sigorta sahibi arasında karşılıklı anlaşma sağlanarak belirlenir.

Otocost ile kasko değeri sorgulaması yaparken;

 • Araç Model Yılı
 • Aracın Markası
 • Aracın Modeli
 • Aracın Versiyonu

gibi bilgileri girerek, hızlı bir şekilde aracın kasko değerini sorgulayabilir, aynı zamanda sorgulama yaptığınız aracın sıfır modelleri var ise bunları da aynı ekrandan görünteleyebilirsiniz.

Sıfır Araç Fiyatları Görüntüleme/Sorgulama

Herkes sıfır araç fiyatlarına bakıp, araba sahibi olmak ister. Araç sahibi olmak isteyen kişiler öncelikle fiyat araştırması yapmaktadır. Özellikle koronavirüs salgını sırasında oluşan çip krizi ve ham madde maliyetlerinde yaşanan fiyat artışı sebebiyle araç fiyatlarında artış gözlemleniyor. Son zamanlarda taşıma maliyetlerinin de artmasıyla fiyatlar iyice yükselmekte. Türkiye’de buna ilave olarak döviz kurlarındaki yükseliş ve enflasyon da eklendiğinde fiyatlar rekor kırmaktadır.

Sıfır araç sorgulaması yaparken genellikle markaların web sitelerini gezerek veya yetkili grup bayileri fiziki olarak gezerek bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Otocost ile vakit kaybı yaşamadan, web site gezmeden dilediğiniz aracın marka ve modeline göre arama yaparak ilgili araçların renk seçeneklerine kadar sıfır araç fiyat bilgisine hızlıca erişim sağlayabilirsiniz.

Araç Sigorta Teklifi Alma

Türkiye’de trafikte dolaşımda olan her aracın mutlaka Zorunlu Trafik Sigortası yaptırma şartı vardır. Zorunlu Trafik Sigortası, devlet tarafından bütün motorlu araç sahiplerine yapılması zorunlu tutulmuş olan ve kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verebileceğiniz zararlar için sizi güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

Araç alımlarınızda sigorta şirketlerinden tek tek teklif alıp vakit kaybetmektense, Otocost sizlere tek çatı altından, aracınız için en uygun sigorta teklifleri sunarak hızlı bir şekilde işlem yapmanıza olanak tanımaktadır.

Otocost Fiyatlama

Otocost fiyatlama hizmeti araç değerleme hizmetine benzese de, araç değerlemeden farkı; aracınızı satarken hızlı bir şekilde büyük firmalardan aracınıza gelen teklifleri listeleyerek, size en uygun olanı seçerek, hızlıca satmanıza olanak tanıyan bir hizmettir.

Araç fiyatlama olarak da düşünebileceğiniz bu sistemde, aracınıza fiyat veren firmaları görüntüleyebilir, aracınızı bu firmaların verdikleri teklifleri değerlendirerek hızlıca satabilirsiniz.

Ekspertiz Sorgulama ve Randevu Alma

Özellikle araç alırken dikkat etmeniz ve muhakkak yaptırmanız gereken işlemlerden biri de güvenilir bir ekspertiz firmasına gidip araç sorunları ile ilgili detaylı bilgi almaktır. Eksper yaptırdığınız firmanın güvenilir olması, herşeyi detaylıca raporluyor olması oldukça önemli bir faktördür. Otocost, bu noktada güvenilir, kurumsal ekspertiz firmalarını sizler için sorgulayıp bulunduğunuz konuma en yakın firmaları sizler için listeleyerek, online ve hızlı bir şekilde ekspertiz randevusu almanızı sağlamaktadır. Bu hizmet ile ekspertiz firmasına giderken sıra bekleme derdi olmadan, vakit kazanabilir, sorunsuz bir şekilde araç eksper raporunu çıkartabilirsiniz.

Araba Takas Hesaplama
Araba Takas Hesaplama

Takas Hesaplama

Aracınızı başka bir araçla takas etmek mi istiyorsunuz? Bu konuda da sizlere yardımcı olmak isteyen Otocost, hızlı bir şekilde sizin ve takas yapmak istediğiniz aracın araç değerlemesini yaparak aradaki fiyat farkını göstermektedir. Özellikle takas ile araç modeli yükseltmek isteyenlerin kullanacağı Otocost Takas Hesaplama aracı ile hızlı, sorunsuz ve gerçeğe en yakın rakamlarla kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermektedir.

Otocost Araç Kredi Teklifi Alma

Araç alacaksınız fakat paranız mı yok? Satın alacağınız araç elinizdeki paranın biraz üzerinde mi? Tüm bu soru ve sorunların çözümü Otocost uygulamasında! İster alacağınız araç miktarı kadar kredi kullanın, isterseniz de kalan miktar kadar taşıt kredisi kullanarak bu sorunlara son verin. Otocost taşıt kredisi tekliflerini hızlıca sorgulayacağınız, taksit sayılarını belirleyeceğiniz ve dilediğiniz bankadan, size en uygun faiz oranları ile seçim yapabileceğiniz bir araç kredi teklif ekranı sunmaktadır. Bu hizmet ile tek tek bankalardan sorgulama yapmadan, vakit kaybetmeden hayalinizdeki araca sahip olabilirsiniz.

Yol Yardım Hizmeti

Otocost her süreçte yanınızda olduğu gibi, yolda da yanınızda! Kimsenin başına gelsin istemeyiz fakat aracınız ile yolda kalmanız durumunda, size en yakın yol yardım istasyonu, çekici hizmeti gibi durumlarda Otocost uygulamamız üzerinden Yol Yardım sekmesine tıklayarak acil yol yardımı alabilir, kafanız rahat bir şekilde yolda kalma derdine son verebilirsiniz.

Otocost KM Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alacağınız ikinci el aracın km sorgulamasını yapmak birçok farklı platform üzerinden yapılmaktadır. Araç KM Sorgulama yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç husus vardır. Bu hususlar;

 • Aracın plaka numarası
 • Aracın şasi numarası

Elinizde yukarıdaki bilgilerden en az biri varsa, sorgulama yapacağınız aracın sadece kilometre bilgisi ile kalmayıp, muayene bilgilerine de erişebilirisiniz.

Sıkca Sorulan Sorular Otocost
Sıkca Sorulan Sorular Otocost

Otocost Sıkça Sorulan Sorular?

Genellikle kullanıcılarımız tarafından sorulan, merak edilen soruları derlediğimiz bu içerikte; birçok önemli sorunun cevabını bulabileceksiniz.

Trafik Sigortası Teklifi Kaç Gün Önceden Alınır?

Her sigorta poliçesinin belli bir bitiş tarihi vardır. Olası risklerin önüne geçmek için araç sahipleri günü gelmeden sigorta poliçesini yeniletirler. Poliçe yeniletmek için poliçe bitim gününü beklemeye gerek yoktur.

Günü gelmeden poliçeyi yeniletmek var olan poliçenin iptal olması anlamına gelmez. Çünkü yeni yaptırdığınız poliçe tarihi eski poliçenizin bitiş tarihine denk gelir. Yani eski sigortanın bittiği gün yeni sigorta devreye girer.

Neden Ekspertiz Yaptırmalıyım?

2019 yılından sonra zorunlu hale gelen ekspertiz raporunun  8 yaş altındaki araçların alması gereklidir. Araçların hasar durumları detaylı şekilde incelendiği için yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçilir ve alım satım işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Araçların mekanik ve elektronik aksamları incelenir ve tüm detaylar ortaya çıkarılır. Ekspertiz sonucu yaşanmış kazaların maddi sonuçları net bir şekilde öğrenilir. Bu nedenle araç alım satım işlemi öncesi aracı mutlaka ekspertize götürmekte fayda vardır.

Hangi Araçlar İçin MTV Ödemek Zorunlu Değildir?

Öncelikle şunu belirtelim ki trafiğe kayıtlı bir aracın MTV ödemesi için hurdaya çıkması gerekmekte ancak hurdaya çıkması için ise MTV borcunun olmaması gerekmektedir. Bunun dışında bazı özel durumlarda MTV borcundan hariç tutulan araçlar vardır. Bunlar;

 • Engellilik durumları %90 veya daha fazla olan sürücüler adına kayıtlı taşıtlar
 • İflas idaresine devredilen taşıtlar
 • İl özel idaresi veya belediye taşıtları
 • Yabancı konsolosluklara veya elçilere ait taşıtlar (karşılıklı olmak şartıyla)
 • Yardım kuruluşları için çalışan devlete bağlı araçlar (Kızılay, AFAD, UMKE)

Tramer Sorgulama İle Hangi Bilgilere Erişim Sağlanır?

Tramer sorgulama ile sürücüler ilgilendikleri aracın detaylarına kapsamlı bir şekilde erişebilirler. Sorgulama sonucu kullanıcılara sunulan veriler şu şekildedir:

 • Araç hasar kaydı
 • Kaza tutanakları
 • Değişen parça bilgisi
 • Araç trafik poliçesi
 • Varsa mağdur bilgisi
 • Araca dair detaylı teknik bilgiler
 • Trafiğe çıkış tarihi
 • Aracın son sahibi
 • Plaka değişim bilgileri
 • Kasko bilgileri
 • Marka ve model bilgisi

Tramer Kaydı SMS İle Nasıl Sorgulanır?

Tüm operatörler için 5664’e SMS gönderilerek gerçekleştirilebilir. Hasar geçmişi sorgulamak için araç plaka numarası bilgisi paylaşılır ve yine 5664’e SMS gönderilebilir. Expertiz raporunda parça değişimi bulunan araçların kaydını sorgulamak için PARCA boşluk Araç Plaka Numarası boşluk Hasar Tarihi Bilgileri paylaşılır ve 5664’e SMS atılabilir.

Yapılan sorgulama işlemine göre ücret değişkenlik gösterir. 118 90 Alo Hasar çağrı merkezini arayarak hasar kaydı sorgu işlemi ile yapılan görüşmelerin dakikası 4.75 Türk Lirasıdır. Ayrıca SMS ile sorgu yönteminde alınan ücret 11 Türk Lirasıdır. Ancak e-Devlet üzerinden sadece adınıza kayıtlı araçların hasarlarını, kendi şifreniz ile ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz. Bunun yanında Otocost uygulamasından tek tıkla hızlı bir şekilde tramer kaydı sorgulama işlemini de gerçekleştirebilir ve hem almak hem de satmak istediğiniz araçların işlemlerine bakabilirsiniz. Tüm bunlar için plaka bilgisini ve şase bilgisini girmeniz yeterlidir.

Araç Değeri Nasıl Hesaplanır?

Araç değerleme hizmeti ticari veya binek araç kategorilerinde yer alan araçların fiyatlarını, modelini, ait olduğu markayı, tescil yılını baz alarak çalışmaktadır. Aracın değerini belirleyen en önemli etkenler aracın gövde özellikleri, yüksekliği, aracın uzunluğu ve ağırlığıdır. Bunlara ek olarak satılması istenilen araçların uzunluk, yakıt tipi, motor hacmi, donanım özellikleri ve çekiş gücü gibi teknik özellikleri de araçların değerini etkileyen etkenlerdir.

Araç değerleme hizmeti alınırken araç satılmadan önce ekspertize gitmek de çok önemlidir. Bu ekspertiz randevusunda aracın fiziksel ve teknik kontrolleri de yapıldıktan sonra değerlendirme süreci tamamlanır ve aracın satışı için en uygun fiyat aralığı belirlenir.

Araç Değerleme Neden Önemlidir?

Her geçen gün büyüyen ve gelişen otomotiv piyasasında araç almak, satmak veya takas yapmak isteyen araç sahipleri için aracın asıl değeri kritik bir rol oynamaktadır. Araçlar aynı markaya sahip olsalar bile hem üretime hem de kullanıma bağlı olarak bir takım özellikleriyle birbirinden ayrılabilir. Bu da aynı araç için farklı değerler doğurur ve ikinci el satışlarda buna göre fiyatlandırma olur.

İkinci el araç alım satım ve takas durumlarında aracın doğru fiyat aralığı üzerinde satışa çıkartılması güvenilir bir satış deneyimi ve devamlılık için oldukça önemlidir. Nerede ilan verilmiş olursa olsun otomotiv pazarındaki güncel satış değerine ve aracın kendi özelliklerine uygun biçimde fiyatlandırma yapılmışsa araç diğer satışlara göre çok daha kısa sürede satılır. Bu araç değerleme hizmeti alıcıyı koruduğu gibi maddi zarara uğramaması açısından satıcıyı da korur.

Aracın kilometresi, hasar kaydı , teknik özellikleri, üretim yılı, ekspertiz randevusunun ardından ortaya çıkan fiziksel ve teknik hasarlar ikinci el alış satış ve takas durumlarında belirleyici rol oynayıp hem alıcıyı hem satıcıyı ilgilendirir.

MTV Bilgisi Sorgulama ve Ödeme Nasıl Yapılır?

Araç üzerine kayıtlı MTV ve diğer trafik cezalarına ait borçları e-Devlet üzerinden veya vergi dairelerine başvurarak öğrenmek mümkündür. Ödenecek vergi aracın yaşına, modeline, tipine, aracın ağırlığına ve motor silindir hacmine göre hesaplanmaktadır.

MTV bilgisi sorgulama yapıp, ödemesi anlaşmalı bankalarca ve bankaların mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi gelir idaresi dairesi veznelerinden veya GİP Mobil ile kredi kartıyla yapılabilir. Otocost ile kolayca mtv bilgisi sorgulama yapabilir, sürücüler ödeme planlarını hazırlayabilir kendi seçtikleri tarihte entegre ettikleri banka hesapları ile kolayca ödeme yapabilirler.

Trafik Sigortası Yaptırılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Trafik sigortası poliçesi alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç kritik nokta vardır. Öncelikle poliçede yer alan kişisel bilgilerin ve araç bilgilerin hatasız olarak eklendiğinden emin olunmalıdır. Herhangi bir hasar durumunda sigorta ile sorun çıkmaması açısından araç ve kişisel bilgilerin doğru kayıt edilmiş olması çok önemlidir.

Bireysel hazırlanan poliçelerin kapsamlarına da dikkat edilmelidir. Kişinin aldığı poliçenin teminatları ve neleri karşıladıklarını bilmesi önemlidir.

Trafik sigortasının geçerlilik süresi bir yıldır ve her yıl yenilenmesi gerekir. Her sene yenilenmeyen veya hiç yapılmamış trafik sigortası olmayan araçlara trafiğe çıktıklarında cezai işlem uygulanır. Bu nedenle sigortaların başlangıç ve bitiş tarihlerine dikkat etmek ve bitiş tarihini geçmeden yenilemek şarttır.

Verilen bitiş tarihinden önce, daha öncesinde yapılmış trafik sigortasının değiştirilmesi mümkündür. Trafik sigortalarını gününden önce yenilemek veya değiştirmek her zaman daha avantajlıdır. Bu şekilde olası gecikmelerin ve dönemsel fiyat artışlarının önüne geçilmiş olur. Daha önce de belirttiğimiz gibi sigortasız araçla trafiğe çıkmak yasal bir suçtur. Böyle bir durumla karşılaştıktan sonra trafik cezası da eklenirse ceza bitiminden sonra gecikmeli sigorta yaptırılacağı için poliçe tutarı daha da yüksek olacaktır. Günü gelmeden sigorta yaptırmak veya var olan sigorta planını değiştirmek geçerli olan sigortanın devre dışı kalması anlamına gelmemektedir.

Araç Kasko Değeri Hesaplamada Etkili Olan Faktörler Nelerdir?

Sigortalanacak araç modeli, kasko değerlendirmesi yapılırken göz önünde bulundurulan en önemli faktördür. Aracın sıfır veya ikinci el olması değerlemede farklılıklar oluşturur. Ek olarak spor bir araba ile aile arabası arasında kaza riski farkı olduğundan dolayı fiyatlarda da değişiklik gözlenmektedir.

Ruhsat sahibi bilgileri, fiyat üzerinde belirleyici rol oynar. Örneğin; sürücünün mesleği, aracın kullanıldığı şehir, ehliyet yılı veya mesleğinden dolayı sürekli trafiğe çıkan kişilerin daha fazla kaza riski ile karşılaşabileceği için kasko tutarı daha yüksek olabilir. Sürücünün yaşadığı şehirdeki trafik yoğunluğu, kaza sıklığı ve suç oranı fazla ise kasko fiyatlarını etkilemesi mümkün.

Araç güvenliği, kasko değerlendirilmesinde etkilidir. Çünkü aracın hırsızlık veya kundakçılığa karşı alarm veya immobilizer gibi korunma donanımları mevcut ise daha az miktarda kasko ödenir.

Kasko değeri hesaplanırken bir çok faktör görüldüğü üzere devreye girmektedir. TSB’nin oluşturduğu dönemsel listelerden araç kasko değeri öğrenilebilir.

Güncel Sıfır Araç Fiyatlarını Görüntüleyebilir Miyim?

Yalnızca ikinci el alım satım işlemleri için değil aynı zamanda güncel sıfır araç alım satım işlemleri içinde otocost uygulamasına başvurabilirsiniz. Aracınızın bilgilerini ücretsiz bir şekilde sorgulayıp öğrenebildiğiniz gibi güncel sıfır araç fiyatlarını da kolayca sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

Otocost uygulaması yalnızca ikinci el değil sıfır araç almak isteyenleri de unutmuyor. Otocost ile satın alacağınız aracın sıfır fiyatlarını veya ikinci el fiyatlarını görüntüleyebilir, aradığınız özelliklere göre karşılaştırma yapabilir ve araçlar hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Nasıl bir araç alacağınız konusunda kafanız karışıksa Otocost uygulaması tam size göre.

Otocost uygulamasında hiçbir şey unutulmuyor. Araç alırken de satarken de kullanırken de ihtiyacınız olabilecek her hizmet tek bir uygulamada buluşuyor. Çok iyi bir sürücü olabilirsiniz, deneyim ve arabanıza güveniyor olabilirsiniz ancak trafiğe sigortasız bir araçla çıkarsanız cezai uygulamalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumdan kaçınmak için Otocost uygulamasından yine tek bir tıkla sigorta teklifi alabilir ve bütçeniz ve aracınız için en iyi olanı seçebilirsiniz.

Otocost’u Nasıl İndirebilirim?

Otocost uygulamamız ile kasko değeri sorgulama, mtv bilgisi sorgulama , kilometre sorgulama, tramer kaydı sorgulama ve alacağınız veya satacağınız araç için online ekspertiz randevusu alabilirsiniz. Otocost uygulamamızı Google Play veya Apple App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.